A do të ketë reshje shiu? Ja si parashikohet moti për ditën e Enjte

Aktualitet

A do të ketë reshje shiu? Ja si parashikohet moti për ditën

Ditën e enjte vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi.

Reshjet e shiut pritet të jenë me intensitet të ulët e lokalisht mesatar përgjatë zonave bregdetare dhe ultësirës perëndimore.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Në zonat malore priten reshje bore me intensitet të ulët.

Era do të fryjë nga kuadrati i lindjes me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek, shoqëruar me valëzim në det të forcës nga 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -1 deri 3°C
në zona e ulëta 1 deri 12°C
në zona bregdetare 2 deri 12°C

ME TE LEXUARAT