300 kg kokainë në portin e Durrësit, çfarë deklaroi para policisë shoferi i kamionit

Aktualitet

300 kg kokainë në portin e Durrësit, çfarë deklaroi

Në portin e Durrësit u sekustruan 300 kg kokainë të cilat u pikasën në momentin kur një kamion po kalonte në skaner.

Në pranga ka rënë shoferi 40 vjeçar shqiptar banues në Maqedoninë e Veriut.

Mësohen disa detaje nga dëshmia e shoferit, Nazif Ajrofski i cili ka thënë: Unë nuk kam lidhje me drogën, thjesht transportoj materiale ndërtimi.

Burime bëjnë me dije se kamioni ka hyrë nga pika kufitare e Qafë Thanës dhe nesër do nisej për në Itali, ku destinacionin e kishte në Napoli

ME TE LEXUARAT