15-vjeçarja nga Fieri tenton t'i jap fund jetës duke pirë fotoksinë

Aktualitet

15-vjeçarja nga Fieri tenton t'i jap fund jetës duke pirë

Një 15-vjeçare në Fier ka tentuar ti japë fund jetës duke pirë fotoksinë.

Sapo është konstatuar nga familjarët e reja është dërguar menjëherë në spital, dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nuk dihet ende se çfarë e ka shtyrë vajzën adoleshente drejt këtij akti ekstrem.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Në datën 10.02.2024, rreth orës 20:40, në spitalin rajonal të Fierit është paraqitur një shtetase e mitur, 15 vjeçe, pasi dyshohet se ka konsumuar lëndë helmuese (fotoksinë), e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën“, -njofton Policia.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme

ME TE LEXUARAT