1 metër dëborë në Qafë Thore-Theth, ARRSH del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Aktualitet

1 metër dëborë në Qafë Thore-Theth, ARRSH del me

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar këtë të hënë hapjen e rrugës që të çon nga Qafa e Thores në drejtim të Thethit.

Prej ditësh ky aks ishte bllokuar nga trashësia e madhe e dëborës dhe rënia e vazhdueshme e orteqeve.

“Qafë Thore-Theth rruga është e hapur për të gjitha mjetet. U puna për pastrimin e rrugës nga ortekët me borëpastruese dhe mjete të tjera.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Dendësia e dëborës është mbi 1 metër.

Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë”, thuhet në njoftim.

ME TE LEXUARAT