Tërmeti "shkund" vendin fqinj, epiqendra dhe magnituda

Bota

Tërmeti "shkund" vendin fqinj, epiqendra dhe magnituda

Lëkundje tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë në Greqi. Sipas mediave vendase lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 7 km në juglindje të Farsalës, Selanik, me thellësi 66 km.

Sakaq, nuk raportohet për dëme.

ME TE LEXUARAT