Shpërthim i frikshëm në Teksas, treni i ngarkuar me cisterna nafte përplaset me kamionin

Bota
Shpërthim i frikshëm në Teksas, treni i ngarkuar me cisterna

Një tren u përplas me një kamion në Teksasin qendror, SHBA, duke shkaktuar një shpërthim masiv.

Përplasja u regjistrua në mëngjes, ndërsa treni mbante cisterna nafte, që shpërthyen nga goditja.

Si pasojë e flakëve u dogj të paktën një shtëpi që ndodhej pranë binarëve.

Fatmirësisht, makinisti dhe shoferi i kamionit, pësuan vetëm disa dëmtime të lehta.

Rreziku për shkak të ngarkesës së trenit vijon të mbetet i lartë, ndërsa po punohet ende për të vënë nën kontroll flakët.

ME TE LEXUARAT