Mbante biznesin hapur pas orës së 20:00, gjobitet me 1 milionë lekë biznesmeni në Durrës

Aktualitet
Mbante biznesin hapur pas orës së 20:00, gjobitet me 1 milionë

Policia e Durrësit ka gjobitur me 1.000.000 lekë, pronarin e një subjekti në lagjen nr. 3, Durrës, pasi u konstatua se mbante hapur biznesin e tij pas orarit të përcaktuar për mbyllje. Kujtojmë se për parandalimin e përhapjes së Covid-19, qeveria ka vendosur një orar për të mbyllur të gjithë bizneset.

“Strukturat e Policisë Durrës, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Gjatë kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, pronarin e një subjekti në lagjen nr. 3, Durrës, shtetasin Xh. T., pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke ushtruar aktivitet pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për të gjithë pronarët dhe administratorët që të respektojnë me korrektësi masat anticovid, për të bërë të mundur shkëputjen e zinxhirit nga virusi dhe fton qytetarët të denoncojnë në Komisariatin Dixhital, cilindo që nuk respekton këto masa kufizuese duke u kthyer burim rreziku për qytetarët”, njofton policia.

ME TE LEXUARAT