Francë, shqiptari kapet me 2 kg kokainë në makinë

Aktualitet
Francë, shqiptari kapet me 2 kg kokainë në makinë

Patrullat e Policisë Rrugore Federale (WPR) kapën, të hënën rreth orës 3 pasdite, një automjet që udhëtonte në E411 pranë zonës së pushimit Nil-Saint-Vincent.

Regjistruar në Francë, automjeti drejtohej nga një shtetas shqiptar. Policia zbuloi atje rreth dy kilogram kokainë.

Drejtuesi u arrestua dhe përfundoi në qeli.

ME TE LEXUARAT