Dalin para gjykatës tre infermieret dhe sanitarja që bashkëpunuan me Tire Alldervishin

Aktualitet
Dalin para gjykatës tre infermieret dhe sanitarja që bashkëpunuan

Tre infermieret dhe një sanitare e spitalit “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, të lëna në arrest me burg për 45 ditë nga Gjykata e Shkallës së Parë, kanë dalë sot para gjykatës, ku kërkojnë lirnë

Infermieret Sheqerije Koçi, Mira Bushi dhe Sidorela Çela, si dhe sanitarja Rukije Hoxha kanë ankimuar vendimin e shkallës së parë në Gjykatën e Apelit.

Ndërkohë që shkalla e parë la 45 ditë në qeli për 4 të arrestuarat tek COVID2, sipas prokurorisë së Apelit masat duhet lën në fuqi pasi po kryhet hetimi.

Gjykata është tërhequr për shpalljen e vendimit.

ME TE LEXUARAT