Humbja e derbit në shtëpi pas 21 vitesh revolton tifozët e Liverpol, kërkojnë largimin e trajnerit

Sport
Humbja e derbit në shtëpi pas 21 vitesh revolton tifozët e

Gjendja e Liverpolit ka acaruar shumë tifozët, ndërsa humbja e djeshme duket se i vuri kupën. Liverpool u mund dje në “Anfield Road” nga Everton me rezultatin 0-2, duke acaruar tifozët, pasi kjo është humbja e parë në derbi në shtëpi, që prej 21 vitesh.

Nervozizmi i tifozëve, bëri që ata të nisin një fushatë online, ku kërkojnë largimin e trajnerit, Jurgen Klopp, me hashtagun #Kloppout, duke e kthyer në trend.

Ndonëse Klopp fitoi titullin kampion dhe Champions League me “The Reds”, tifozët besojnë se cikli i tij ka mbaruar dhe kjo pritet të ndodhë në fund të sezonit.

ME TE LEXUARAT