Fitorja e radhës, Florian Marku ngre flamurin kuq e zi në Britani

Sport
Fitorja e radhës, Florian Marku ngre flamurin kuq e zi në Britani

Boksieri shqiptar Florian Marku arriti të ngrejë lart flamurin kuqezi.

Florian Marku mposhti rivalin Rylan Charlton me KO teknik në raundin e tetë dhe shpërtheu në festë, madje e bëri në një mënyrë krejt të veçantë.

Pas ndeshjes ne 9 raunde trajneri i boksierit anglez hodhi peshqirin dhe të dorëzohej, pasi boksieri i tij nuk po e përballonte betejen e grushtimeve te njëpasnjëshme të kampionit kuqezi.

Florian Markut arriti fitoren e radhes në boks, ndërkohë që regjistroi edhe një barazim në muajin dhjetor, ndërsa ende nuk e njeh shijen e humbjes.

Kjo ndeshje duke se shenoi një fitore te madhe për boksierin shqiptar, që tashmë sheh më lart për t’u ndeshur me boksierë edhe më të rëndësishëm në Angli.

https://twitter.com/i/status/1363253737263951874

ME TE LEXUARAT