La Liga, Levante mposht Atleticon brenda në Madrid

Sport
La Liga, Levante mposht Atleticon brenda në Madrid

Levante i heq plot pesë pikë Atleticos së Madridit në këtë sezon, ku “Los Colchoneros” po dominojnë prej muajsh La Ligan.

Vetëm pak ditë më parë (17 shkurt) skuadra valenciane barazoi 1-1 me skuadrën e Simeones në sfidën e prapambetur, që i përkiste javës së dytë të fazës së parë, ndërsa këtë të shtunë e mposhti 0-2 brenda në “Wanda Metropolitano”, rezultat që rihap në njëfarë mënyrë garën për titull, edhe pse shumë do të varet nga rezultatet që do të marrin Real Madridit dhe Barcelona.

 

ME TE LEXUARAT