"Po përgatiste lirimin e një vrasësi...", zbardhen detaje nga arrestimi i gjyqtares së Krujës: Mori para

Aktualitet
"Po përgatiste lirimin e një vrasësi...", zbardhen

Arrestimi i gjyqtares Enkeleda Hoxha duket se ka parandaluar nje tjeter lirim te bujshem ne gjykaten e Krujes.

Zbardhen detaje nga operacioni i SPAK që po zhvillohet në Krujë, ku është arrestuar gjyqtarja Enkeleda Hoxha dhe avokati Aldo Tabaku si dhe nje numer zyrtaresh te gjykates.

Pas hetimeve disa mujore rezulton se gjyqtarja Hoxha kishte marrë bashkë me avokatin Aldo Tabaku një shumë të konsiderueshme parash për lirimin me kusht të një dënuarit për vrasje që vuante dënimin në burgun e sigurisë së lartë në Krujë.

E gjithe gjykata e Krujes eshte kthyer ne nje vend krimi pasi hetues te SPAK kane zbarkuar aty dhe kane sekuestruar dokumente dhe kompiutera.

ME TE LEXUARAT