Sherr për tokat, përplasen me makinë dhe qëllohen me njeri-tjetrin babai dhe vëllezërit në Turqi

Bota
Sherr për tokat, përplasen me makinë dhe qëllohen me

Babai dhe 4 djemtë e tij u plagosën gjatë një përleshjeje për çështje toke në Mardin të Turqisë.

Mediat raportojnë se ngjarja e rëndë ndodhi për shkak se të afërmit po grindeshin për një copë tokë, por situata u rëndua duke çuar në përdorimin e armëve, përcjell abcnews.al.

#Mardin’in #Kızıltepe ilçesinde, akrabalar arasında çıkan ve 2’si ağır 5 kişinin yaralandığı silahlı kavga anı güvenlik kamerasına yansıdı

➡️ https://t.co/ihdgrQrOHj pic.twitter.com/yC3YDA2q8L

— Rûdaw Türkçe (@RudawTurkce) January 27, 2021

Fillimisht njëri prej personave të përfshirë i përplasi të tjerët me makinë, ndërsa më pas u nxorrën edhe armët e zjarrit.

Gjithçka është filmuar nga kamerat e sigurisë, por për fat të mire askush nuk ka vdekur edhe pse pamjet janë të frikshme.

ME TE LEXUARAT