Zhduket e mitura shqiptare, mesazhi i dyshimtë për të ëmën: Mos më kërkoni...

Kosovë&Rajon
Zhduket e mitura shqiptare, mesazhi i dyshimtë për të

Shtetasja kosovare me inicialet G. M. nga Prizreni që nga dita e premte është larguar nga shtëpia dhe ka shkëputur kontaktet me familjen.

Ajo u nis për në shkollë por që nga mësuesi u lajmërua se ajo kishte një javë që nuk shkonte në shkollë.

15 vjeçarja 24 orë pasi u zhduk, iu drejtua të ëmës me një mesazh se është mirë dhe të mos ta kërkojnë.

Madje nënës iu tha se ka ikur me të dashurin e saj me dëshirë, por familja nuk ka informacion se ku gjendet vajza.

Rastin babai i 15 vjeçares familjarët e kanë raportuar edhe në polici, derisa këta të fundit janë duke u marrë me rastin.

Familjarët bëjnë apel që nëse dikush mund të ketë ndonjë informacion për vajzën t’i njoftojë.

ME TE LEXUARAT