Leja për ndërtimin e thertores, kryebashkiaku i Kamzës çon në SPAK Xhelal Mziun, e akuzon për shpërdorim detyre

Politikë
Leja për ndërtimin e thertores, kryebashkiaku i Kamzës çon

KAMËZ

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli ka paditur në SPAK për shpërdorim detyre ‘paraardhësin’ e tij në detyrë, Xhelal Mziun.

Suli e akuzon Mziun për një leje që ka dhënë ky i fundit në kohën kur ishte kryebashkiak për ndërtimin e një thertoreje në Laknas.

Në zgjedhjet e fundit lokale, Xhelal Mziu nuk kandidoi për shkak të bojkotit nga PD, dhe Rakip Suli fitoi i vetëm Bashkinë e Kamzës. Më parë ata kanë qenë në përballje për kryebashkiak, ku ka fituar Xhelal Mziu.

ME TE LEXUARAT