Inter shënon fitore me përmbysje ndaj Milanit

Sport
Inter shënon fitore me përmbysje ndaj Milanit

Sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ka shënuar për ta kaluar Milanin në epërsi, por edhe është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë, duke u detyruar ta lë fushën e lojës.

Inter ka fituar të martën me rezultat 2-1.

Për Interin kanë shënuar Romelu Lukaku dhe Christian Eriksen.

Inter tashmë është në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

ME TE LEXUARAT