Prokuroria jep pretencën për Vladimir Gjutën, ja sa vite mund të dënohet për lëvizjen me armë pranë PS

Aktualitet
Prokuroria jep pretencën për Vladimir Gjutën, ja sa vite mund

Lëvizja me një armë zjarri pa leje me vete pranë selisë së Partisë Socialiste mund t’i kushtojë një dënim me 5 vite burg, Vladimir Gjutës.

Prokuroria e Tiranës kërkoi këtë masë dënimi për të, në përfundim të gjykimit të tij për akuzën e “mbajtjes pa leje të armëve luftarake” dhe për “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”.

Seanca e radhës, ku pritet të dëgjohen konkluzionet e mbrojtjes u caktua në 27 janar

ME TE LEXUARAT