Stuhi e fortë në Vlorë, përkeqësohet moti në gjithë Shqipërinë

Aktualitet
Stuhi e fortë në Vlorë, përkeqësohet moti në

Kushtet e motit jane perkeqesuar ndjeshem diten e sotme ne vend. Në Vlorë pak minuta me pare ka nisur stuhia me erë të fortë e shoqëruar me reshje shiu.

Sipas meterologeve ky mot pritet që të zgjasë gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit, por edhe gjatë javës sipas meteorologëve.

Bashkia e Vlorës u kërkoi qytetarëve që të kenë kujdes:

“Te nderuar qytetare! Reshjet e shiut do të intensifikohen gjatë orëve të mbrëmjes dhe orëve të para të mëngjesit për këtë arsye do t’ju luteshim të shmangnit të gjitha lëvizjet me automjete në akset problematike si dhe parkimin e automjeteve në këto akse.

Paralajmërimet e meteorologëve për përmbytje kërkojnë të jemi të kujdesshëm. Për çdo nevojë urgjente kontaktoni me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë së Vlorës.

Kujdesuni për veten dhe familjet tuaja” mbyllet apeli. Stuhia e pak ditëve më parë u shoqërua me përmbytje nga jugu në veri të vendit

ME TE LEXUARAT