Kreu veprime të turpshme ndaj vajzës 15-vjeçare, procedohet penalisht 60-vjeçari, në pranga një tjetër

Aktualitet
Kreu veprime të turpshme ndaj vajzës 15-vjeçare, procedohet

Një 60-vjeçar është proceduar në gjendje të lirë për kryerje të veprimeve të turpshme ndaj një shtetase të mitur 15-vjeçare. Sipas policisë bëhet fjalë për shtetasin me iniciale B.O.

Ka rënë në prangat e policisë shtetasi M. G., 56 vjeç, banues në Himarë, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Himarë, Sarandë

Arrestohet në flagrancë një 56-vjeçar dhe procedohet në gjendje të lirë një shtetas tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin M. G., 56 vjeç, banues në Himarë, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan në gjëndje të lirë shtetasin B. O., 60 vjeç, banues në Sarandë, pasi ka kryer veprime të turpshme me një shtetase të mitur 15-vjeçe.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

ME TE LEXUARAT