Aksidenti me 150 km/orë, policia: Mos thoni se autori është i afërm i zyrtarit!

Aktualitet
Aksidenti me 150 km/orë, policia: Mos thoni se autori është i

Policia e shtetit ka deklaruar se Stiveljan Dashi, autori i aksidentit te frikshem te ndodhur disa dite me pare ne Tirane nuk ka lidhje me Arben Dashin, zyrtar i drejtorise se pergjishshme te policise.

Ne nje reagim qe publikohet tashme shume dite pas ngjarjes, policia thote se autorit te aksidentit nuk i eshte bere asnje tolerim pasi u perplasur duke ecur me 150 kilometer ne ore para TVSH ne Tirane.

Policia e Shtetit - Sqarim

Në lidhje me lajmin e publikuar në disa media përgjatë ditëve të fundit, për një aksident rrugor të ndodhur në kryqëzimin e rrugës “Papa Gjon Pali II” me rrugën “Ismail Qemali”, ku shtetasi S.D., duke vazhduar lëvizjen me mjet gjatë kohës që semafori ishte me dritë të kuqe dhe është përplasur me mjetin tip “Skoda Rapid”, me drejtues shtetasin D.T. dhe pasagjer shtetasin A.M. e për pasojë u dëmtuan 2 shtetas, jashtë rrezikut për jetën, sqarojmë opinion publik se:

Drejtuesi i mjetit që shkaktoi aksidentin rrugor nuk është i afërm i ndonjë zyrtari drejtues në Policinë e Shtetit dhe nuk është favorizuar në asnjë moment nga asnjë zyrtar policie.

Stukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në lidhje me këtë ngjarje kanë kryer të gjitha veprimet procedurale dhe materialet janë referuar në Prokurori për veprime të mëtejshme, në ngarkim të qytetarit S.D.

Njëkohësisht, Policia Rrugore e Tiranës ka kryer të gjitha veprimet administrative.

Njoftimi për aksidentin rrugor është pasqyruar në faqen zyrtare të Policisë së Shtetit, në përmbledhjen ditore të ngjarjeve që publikohet, si çdo ngjarje tjetër pa pasoja fatale.

Linku ? https://www.asp.gov.al/raporti-ditor-i-ngjarjeve-policia.../

Policia e Shtetit garanton qytetarët se është tërësisht e angazhuar për të luftuar krimin dhe zbatuar ligjin dhe vetëm ligjin, ndaj fton median që për çdo rast të kërkojë informacion zyrtar pranë strukturave përgjegjëse për dhënien e informacionit.

ME TE LEXUARAT