Zjarri përfshin shtëpinë e të moshuararve në Ukrainë, humbin jetën 15 persona dhe lëndohen 11 të tjerë

Bota
Zjarri përfshin shtëpinë e të moshuararve në

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë lënduar si pasojë e një zjarri të rënë në një shtëpi të moshuarish në Ukrainë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin lindor të Ukrainës Kharkiv, ka thënë shërbimi i urgjencës i shtetit ukrainas. Mediat e huaja bëjnë me dije se zjarri shpërtheu pasdite në katin e dytë të ndërtesës dykatëshe.

Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenskiy i kërkoi ministrit të brendshëm të hetonte në lidhje shkaqet e kësaj ngjarje.

ME TE LEXUARAT