Yuri Kim dhe Soreca takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese

Aktualitet
Yuri Kim dhe Soreca takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca janë mbledhur në një takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese.

Ky takim vjen në një kohë ku GJK ka 7 anëtarë.

Gjykata Kushtetuese u bë funksionale brenda vitit që lamë pas 2020, me anëtarët e rinj Altin Binaj, Përparim Kalo dhe Sonila Bejtja.

Më herë kryediplomatja amerikane është takuar me kryetaren e Kushtetueses, Vitore Tushën.

ME TE LEXUARAT