Tensione para derbit Tirana-Partizani, tifozët i vendosin flakën një makine dhe thyejnë xhamat e një dyqani

Aktualitet
Tensione para derbit Tirana-Partizani, tifozët i vendosin flakën

Derbi i kryeqyteti që po luhet në “Elbasan Arena” duket se ka nisur keq nga tifozëritë e të dyja ekipeve.

Mësohet se një automjeti i është vënë flaka, si dhe një dyqani i janë thyer xhamat nga ana e tifozëve të mbërritur në qytetin e Elbasanit.

Ultrasit e dy ekipeve rivale të kryeqytetit janë zhvendosur në Elbasan për të ndjekur ekipet e tyre të zemrës, por që kanë shkaktuar trazira në qytet duke sulmuar në mënyrë të pakuptimtë biznese dhe duke djegur një makinë.

https://youtu.be/VQbUztuQ6b8

 

ME TE LEXUARAT