Po ‘fluturonte’ me makinë luksoze, shqiptari kapet me 1 milion euro kokainë

Aktualitet
Po ‘fluturonte’ me makinë luksoze, shqiptari kapet me 1 milion

Një sasi prej 22.5 kg kokaine është kapur nga policia italiane, ndërsa në pranga ka rënë një shtetas shqiptar.

Mediet fqinje raportojnë se është arrestuar shqiptari 48-vjeçar Marin Dajani, banues në Verzuolo, në zonën e Cuneo, ndërsa rrezikon deri në 20 vite burg.

Nëse lënda narkotike dilte në treg, kapte vlerën e rreth një milion euro. Shqiptari është arrestuar nga Skuadra Speciale, gjatë një kontrolli për masat anti-Covid, pasi po udhëtonte me shpejtësi të lartë me mjetin e tij “Land Rover”, me ngjyrë të errët.

48-vjeçari iu ka thënë agjentëve se ishte banor i fshatit dhe do të takonte disa të afërm, por në sediljet e pasme të makinës i janë gjetur me dhjetëra doza kokainë.

ME TE LEXUARAT