Gurë dhe mjete piroteknike, përplasen tifozët para derbit Partizani-Tirana, ndërhyn policia

Aktualitet
Gurë dhe mjete piroteknike, përplasen tifozët para derbit

Derbi nuk ka vetëm në fushë, por edhe jashtë saj. Ultrasit e bardhebluve dhe ata të Partizanit janë përplasur mes tyre në afërsi të stadiumit.

Policia është dashur të ndërhyjë për të shpërndarë turmën, ndërkohë që nuk ka munguar përdorja e mjeteve piroteknike dhe gurëve.

Një flakadan i ndezur pranë një taksie të krijon përshtypjen e djegies së mjetit lëvizës. Ende nuk ka ndonjë njoftim nga policia për të arrestuar.

Video

ME TE LEXUARAT