Trump bën gati valixhet dhe ikën bashkë me Melaninë

Bota
Trump bën gati valixhet dhe ikën bashkë me Melaninë

Presidenti amerikan Donald Trump është larguar sot nga Shtëpia e Bardhë, duke i dhënë fund një epoke trazirash dhe ndryshimesh.

Ai ka përshëndetur për herë të fundit nga helikopteri 'Air Force One' dhe është nisur në drejtim të Florida.

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen përmes një postimi në rrjetin e saj social Twitter ka shkruar në lidhje me inaugurimin e presidentit të ri të SHBA-së, Joe Biden dhe rilidhjes mes Evropës dhe SHBA-së.

“SHBA-ja është kthyer! Evropa qëndron e gatshme për tu rilidhur me një partner të vjetër dhe të besuar, t’i japim jetë aleancës sonë të dashur.”, shkruan ajo në postimin e saj,

 

ME TE LEXUARAT