Lady Gaga këndon himnin kombëtar në inagurimin e Biden

Showbiz
Lady Gaga këndon himnin kombëtar në inagurimin e Biden

Këngëtarja e njohur, Lady Gaga ka performuar në inaugurimin e Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Këngëtarja e hitit “The Bad Romance” Lady Gaga këndoi himnin kombëtar në ceremoninë e Biden dhe Kamala Harris që po zhvillohet në oborrin e ndërtesës së Kongresit Amerikan.

Fituesja e Oscar, Lady Gaga është një mbështetëse e madhe e presidentit të sapozgjedhur Joe Biden dhe ka qenë një prej zërave kryesorë që e kanë përkrahur atë gjatë gjithë procesit të zgjedhjeve.

https://youtu.be/lIOizAIqZtc

ME TE LEXUARAT