Lot gëzimi në maternitetin 'Koço Gliozheni’, gruaja me aftësi të kufizuara bëhet nënë për herë të dytë

Soft
Lot gëzimi në maternitetin 'Koço Gliozheni’, gruaja

Një grua me aftësi të kufizuara është bërë nënë për herë të dytë në Tiranë.

Lajmin e publikoi Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook.

Ajo shkruan “Lot gëzimi në maternitetin “Koço Gliozheni” për Anesën e vogël, që erdhi në jetë shëndetplotë”.

Në postim Manastirliu ka falënderuar doktor Astritin dhe stafin mjekësor të materniteti “Koço Gliozheni” për përkujdesin dhe profesionalizmin e treguar ndaj Anidës, gruas speciale siç shkruan edhe Manastirliu e cila u bë për herë të dytë nënë.

ME TE LEXUARAT