Aksident tragjik në Kosovë, makina me targa shqiptare përplas mjetin në korsinë tjetër, dy viktima

Kosovë&Rajon
Aksident tragjik në Kosovë, makina me targa shqiptare përplas

Dy persona kanë humbur jetën, si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur para rreth një ore në fshatin Ponoshec të Gjakovës.

zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj tha se personi i tretë ka pësuar lëndime të rënda trupore ndërsa vozitësi ka lëndime të lehta.

“Me 18.01.21, rreth orës 18:00 në fshatin Ponoshec ka ndodh aksident trafiku me fatalitet. Vozitësi i automjetit me targa të Shqipërisë, i cili si pasojë e humbjes së kontrollit mbi automjetin e tij, del në shiritin tjeter duke goditur veturën qe ishte duke lëvizur në shiritin e tij.

Në vend ngjarje kanë dal zjarrëfiksat dhe autoambulanca, ku sipas ekipit mjeksor kanë konstatuar vdekjen e 2 personave, pasagjeri i tretë ka pasuar lëndime serioze ndërsa vozitësi i veturës ka pesuar lëndime të lehta trupore.

Ne vendngjarrje ka dalë dhe kryeprokurori. Vazhdon shikimi i vendit te ngjarrjes”, tha Gjurkaj.

ME TE LEXUARAT