“Sa mirë që bën fushatë ti!”, Erion Braçe zbulon çfarë thoshte dikur Presidenti Meta për Lulzim Bashën

Politikë
“Sa mirë që bën fushatë ti!”, Erion Braçe

Ditën e djeshme Presidenti Ilir Meta paralajmëroi se në 25 prill Shqipëria do të përjetojë përmbysje të madhe dhe jo thjesht rotacion. Për këtë deklaratë ka ardhur reagimi i zv.kryeministrit Erion Braçe.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Braçe shkruan me ironi se sa mirë bën fushatë presidenti, dhe i kujton Metës se çfarë ka thënë vite më parë për kryedemokratin Lulzim Bashën.

“SA MIRE QE BEN FUSHATE TI!

E NGATERROJ UNE APO ESHTE I NJEJTI QE KA THENE:

LULZIM BASHA TE GENJEN EDHE PER OREN?”, shkruan Braçe me ironi.

ME TE LEXUARAT