Pastori gjerman zbulon 35 kg kanabis në makinë, pranga shqiptarit në Igumenicë

Aktualitet
Pastori gjerman zbulon 35 kg kanabis në makinë, pranga shqiptarit

Një shtetas shqiptar u arrestua nga Policia në kufirin greko-shqiptar të Qafë-Botës pasi në makinën e tij u gjetën 35 kg marijuanë.

Lenda narkotike është kapur në Igumenicë, në një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër.

Pas kontrollit të ushtruar në makinë, me ndihmën e qenit “Lussy”, policia zbuloi 35 pako me 35 kg e 880 gramë marijuanë.

Në banesën e shqiptarit në Athinë, u gjetën dhe u sekuestrua një sasi e paidentifikuar kristali me peshë 103.6 gram dhe një peshore.

ME TE LEXUARAT