Ndahet nga jeta në moshë të re mjekja e njohur shqiptare

Aktualitet
Ndahet nga jeta në moshë të re mjekja e njohur shqiptare

Në moshë të re eshte ndare nga jeta mjekja specialiste, Eni Doko. Kryetarja e Federatës së mjekëve në Europë, Aurora Dollenberg beri me dije lajmin.

Ajo shkruan se Doko ishte një njeri i mrekullueshëm dhe ka lënë pas një humbje të madhe për kolegët, familjen dhe miqtë.

“Dr. Eni Doko, nje Mjeke specialiste dhe njeri i mrekullueshem eshte larguar nga jeta, duke i lene familjes nje humbje te pamase dhe Ne si Koleg dhe miq te saj, duke na privuar nga privilegji qe ta kishim prane ne vitet qe vijne.

Dr. Eni me te qeshuren, bukurine dhe driten tende do mbetesh perhera ne zemrat tona”, shkruan ajo krah fotos.

ME TE LEXUARAT