Ecje, muzikë dhe gështenja, Yuri Kim sfidon të ftohtin e Tiranës

Showbiz

Pavaresisht temperaturave të ulëta, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka shfrytëzuar maksimalisht të dielën.

Sikurse njofton përmes Instagramit, kryediplomatja amerikane, ka zgjedhur qendrën e kryeqytetit dhe zonën e Liqenit, për të shëtitur me miqtë dhe për të takuar disa qytetarë.

Ajo nuk ka harruar të përkujtojë 553 vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu.

Ambasadorja është treguar e kujdesshme dhe ka respektuar rregullat për frenimin e pandemisë, duke mbajtur maskën, teksa është ndalur te një shitës gështenjash dhe tek një i ri që performonte muzikë në rrugë, citon a2 cnn.

ME TE LEXUARAT