Zgjedhjet e 25 prillit, paralajmërimi i Metës: Shqipërinë e pret një përmbysje e madhe

Politikë

Presidenti i Republikës Ilir Meta nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’ ka komentuar edhe njëherë zgjedhjet Parlamentare të 25 prillit që shihen si një mundësi rotacioni në politikën shqiptare pos-komuniste.

Kreu i Shtetit thotë se Shqipëria pret një përmbysje të madhe në zgjedhjet e 25 prillit, dhe jo vetëm një rotacion.

“Nga zgjedhjet e 25 prillit 2021, Shqipëria pret një PËRMBYSJE të madhe, jo thjesht një rotacion”- shkruan Meta në Facebook.

ME TE LEXUARAT