Vllaznia "shuplakë" Kukësit, fiton ndeshjen dhe kthehet bindshëm në garë për titullin kampion

Sport
Vllaznia "shuplakë" Kukësit, fiton ndeshjen dhe kthehet

Vllaznia nuk ndalet dhe hedh një tjetër hap të rëndësishëm drejt titullit kampion në Superligë.

Skuadra shkodrane kaloi me sukses testing e forcës në javënb e 14-të, duke mundur në transfertë 1-0 Kukësin.

Goli i triumfit për Vllazninë u shënua nga Kalja në minutën e 58-të. Me këtë sukses, shkodranët kryesojnë renditjen me 32 pikë, nëntë më pak se Teuta.

Durrsakët u ngjitën në vendin e dytë, pas fitores 2-0 kundër Bylis në ndeshjen tjetër të së premtes për javën e 14-të të Superligës.

Lorenco Vila në pjesën e parë dhe Gruda në të dytën vendosën fitoren e Teutës.

ME TE LEXUARAT