Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Vaksina propagandë”, Rama përplaset me analistin për darkën e ministrave në Dubai: Incidenti…

Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel ka folur edhe rreth darkës së shumë komentuar të pjesëtarëve të qeverisë Rama në Dubai.

Rama e ka cilësuar incident në thonjza darkën ndërsa ka shtuar se lidhur me këtë do të reagojë në një moment në dytë.

Rama ka debatuar me analistin Gjekmarkaj duke thënë se vaksina nuk erdhi për propagandë.

“Nuk është faji im që njerëzit që nuk duan të dëgjojnë nuk dëgjojnë. Unë e kam thënë në ditën që ka siguruara vaksinën. E kam thënë që jemi në negociatat me dy vende. Ne presim që të marrim një sasi dozash dhe mundësisht edhe para afatit.”

“Mund të flas edhe për incidentin në thonjza. Por mendoj se shqiptarët janë mjaftueshmërisht të mencur. Vazhdojmë me të tjerët që të bëhet vaksina.”ka thënë Rama.

Gjekmarkaj: E nisëm, për spostim të vëmendjes. Ishit në siklet dhe donit një dalje.

Rama: Okej. Jemi vaksinuar për të shmangur vëmendjen. Është bisedë banale. Besoj se ju ka lehtësuar frymëmarrjen.

Gjekmarkaj: Nuk është banale zoti kryeministër.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet