Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Tire Alldervishi nuk është mirë nga ana psikologjike”, jursitifikimi i avokatëve në Gjykatë

Avokatet u paraqiten te benin nje paraqitje ndryshe sot ne seance ndersa Gjykata e Tiranës ka lënë sot në burg sanitaren Tire Alldervishi, 58-vjeçare, e cila u arrestua për mashtrim pas skandalit të zbuluar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Lidhur me ngjarjen kanë folur dy avokatet e Alldervishit, të cilat janë shprehur se klientja e tyre është në gjendje jo të mirë psikologjike.

Po ashtu, avokatet kërkuan një masë më të lehtë sigurimi sot në gjyq, me afat 1-mujor. Avokatet thanë se Tirja ka qenë e infektuar me COVID-19, ndaj gjendja e saj nuk është e mirë. Për të mbështetur deklaratën e tyre, avokatët thanë se do të japin prova që tregojnë një tjetër tablo të situatës.

“Ngjarja është e rende për opinionin publik. Do kërkojmë hetim të plotë. E mbrojtura prej nesh është në gjendje jo të mirë psikologjike. Ka qenë e prekur me COVID dhe gjendja shëndetësore nuk është e mirë.

Kërkojmë një masë më të lehtë me afat 1-mujor. Do të sjellim prova që japin një tjetër tablo. Ne i konsiderojmë provat të paligjshme, kemi prova të tjera për zbardhjen e kësaj ngjarje.

Kërkojmë zbutjen e masës së sigurisë, ose caktimin e një mase arrest në burg për 30 ditë sa ne të dorëzojmë prova të reja.”, deklaruan avokatet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet