Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Skandali me sanitaren te ‘Shefqet Ndroqi’, Rama: Personazh i turpshëm, që nuk mundet ta përbaltë bluzat e bardha

Ka reaguar për herë të parë publikisht kryeministri Edi Rama në lidhje me skandalin në COVID2, ku një sanitare që hiqej si infermiere i ka zhvatur përmes mashtrimin një qytetareje që kishte nënën e sëmurë me koronavirus, rreth 8 milionë lekë.

“Një mesazh mbi aktin e shëmtuar të sanitares së ekspozuar nga gazetarët investigativë të emisionit STOP, të cilët meritojnë falenderim e respekt për kontributin e tyre në prangosjen e një personazhi të turpshëm, që në asnjë mënyrë nuk mundet ta përbaltë trupën e denjë të bluzave tona të bardha – çdo pyll ka derrat e vet, po kurrësesi ata që abuzojnë me bluzën e bardhë nuk janë shumica dërrmuese e mjekëve dhe infermierëve të përkushtuar shqiptarë🙏 “, shkruan Rama në ‘Facebook’

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet