Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Shqipëria, nevojtore e Turqisë” , Rama sherr me analistin: Barsaletat e mia bënë për 5 vite atë që …

Kryeministri Edi Rama është përfshirë në një përplasje të fortë me analistin Agron Gjekmarkaj i cili e cilësoi pritjen e kryeministrit Edi Rama si pritje për interesa të vogla.

Gjekmarkaj u shpreh se pritja e bërë nga Turqia ishte një pritje e një kryeministri që po e kthen vendin në nevojtore për nevojat e Turqisë.

Gjekmarkaj: Ishte pritja e një kryeministri që po e kthen vendin në nevojtore për nevojat e Turqisë.
Është pritje për interesa të vogla që do t’i marrim vesh. Ne kemi nevojë për shkollat e Sapienzas, Oksfordit etj.

Rama: Nëse barsaletët e mia bëjnë atë që serioziteti i të tjerëve s’ka bërë për 5 vjet mirësevini në barsaletat e mia. Profesori është vetë barsaletë.

Se kam sharë Turqinë në asnjë rast. Turqia përsmes agjencisë së vet që Tika ka investuar për reststaurimin e xhamive të atyre monumenteve të kulturës që shteti shqiptar i la në mëshirë të fatit. dhe gjëja më e drejtë është për të shpëtuar shumë monumente kulturore t’u thuash partnereve kam kaq mundësi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet