Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Prishet rruga dhe ura, izolohen disa fshatra në Memaliaj

Nje prej akseve sekondare qe lidh kater fshatra me Njesine Administrative Luftinje Bashkia Memaliaj eshte demtuar shume rende si pasoje e rreshjeve te shiut gjate diteve te fundit.

Per rrjedhoje, banoret e fshatrave Tosk Martalloz, Vagalat, Maricaj dhe Arrëz e kane te pamundur te lidhen me pjesen tjeter te zones.

Bashkia Memaliaj as nuk e ka marre ne konsiderate kete zhvillim te fundit si pasoje e motit te keq.

Mjetet e kane te pamundur te qarkullojne pasi nje pjese e bazamentit horizontal te ures mbi lumin e Arrëzës eshte shembur si dhe nje pjese e konsiderueshme e rruges.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet