Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ngrihen tensionet mes Athinës dhe Ankarasë, anija turke provokon grekët në mes të detit

Në prag të rinisjes së dialogut mes Turqisë dhe Greqisë në 25 janar, mediat në Athinë akuzojnë Ankaranë se ka lëshuar një tjetër sfidë.

Mediat në vendin fqinj shkruajnë se roja bregdetare turke ka provokuar duke “ngacmuar” një anije peshkimi greke me manovra të rrezikshme në zonën e gjerë detare të Imia.

Mediat kanë publikuar edhe pamjet e momentit kur roja bregdetare turke bën manovra të rrezikshme, duke iu afruar anijes së peshkimit në një distancë që i ndante me centimetra.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet