Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndryshojnë rregullat e hyrjes në Britani, nga 15 janari, ja cfarë kërkohet në kufi

Britania ka ndryshuar rregullat e hyrjes se udhetareve ne kufi. Nga nesër të gjithë qytetarët që udhëtojnë drejt Mbretërisë së Bashkuar, do të duhet të jenë të pajisur me një vërtetim që tregon se ata janë negativë me Covid-19.

Ky vendim është marrë nga Mbretëria e Bashkuar për të gjithë udhëtarët që hyjnë në territorin e saj dhe testi duhet te jete bere jo me shume se tre dite para nisjes.

Të gjithë pasgjerët do të kontrollohen në areoport dhe në rast se vërtetimi do të rezultojë fals apo i pavalefshëm atyre do t’i refuzohet udhëtimi.

Të përjashtuar nga ky rregull janë vetëm fëmijët nën moshën 11 vjeç.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet