Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Mashtroi më shumë se një herë…tek COVID 2”, Gjykata lë në burg Tire Alldervishin

Gjykata e Tiranes ka përfunduar seancen ndaj Tire Alldervishit, sanitares që u hoq si infermiere e ‘Shefqet Ndroqit’ dhe i mori vajzës së një pacienteje me koronavirus para për ti shërbyer. Gjykata vendosi që sanitarja që mashtroi të lihet në burg.

Seanca ne gjykate:
Ka dale para gjykates se Tiranes Tire Alldervishi, sanitarja e sitalit COVID-2 e akuzuar se i ka marre rryshfet nje qytetareje e cila humbi nenen ne Sanatorium si pasoje e infektimit nga COVID.

Prokurori i ceshtjes ka kerkuar caktimin e mases arrest me burg per akuzen e korrupsionit.

Ai tha se punonjesja e spitalit, i ka marre para qytetares per ti futur nje telefon ne spital per nenen.

Me pas sanitarja Tire Alldervishi ka kerkuar rryshfet nga qytetarja duke i rekomanduar ilace te ndryshme qe duhej te merrte per nenen e saj.

Gjyqtarja e çështjes është Rexhina Merlika, ndërsa prokuror Bledar Valikaj, i cili në seancë u shpreh: Tire Alldërvishi ka mashtruar më shumë se njëherë.

“Ajo ka kërkuar fillimisht 2 mijë lekë vetëm për të futur telefonin, madje në momente të caktuara ka kërkuar edhe 7 mijë lekë, madje i cilësonte pak.

Tirja i jepte kallëzueses (Elkiena Sinanaj) edhe një listë me ilaçe që duhet të blinte për kurimin e së ëmës. Po hetojmë nëse kemi të bëjmë një skemë zhvatje ndaj të sëmurëve me covid 19”, tha Prokurori.

/lajmifundit.al

Del dëshmia e Tire Alldervishit: Jam e tronditur, do të flas

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet