Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kaloi jetën në burg dhe u shpall i pafajshëm pas 26 vitesh, çfarë i dha lirinë 67-vjeçarit

Kanë kaluar 26 vite duke pritur dënimin kapital pasi ishte arrestuar dhe dënuar me vdekje në vitin 1994 për akuzën e përdhunimit dhe vrasjen e një 84-vjeçareje.

Eddie Lee Hoëard është lënë i lirë sot pas 26 vitesh i burgosur.

Ai është 67-vjeç, ndërsa dënimi i tij u ul pas provave të reja të marra në trupin e viktimës dhe ADN-së të cilat e nxorrën të pafajshëm.

Kjo është arsyeja që gjykata hoqi të gjitha akuzat ndaj tij, të cilat e kishin dënuar me vdekje 26 vite më parë.

“Realiteti është se kundër Eddie Lee Howard nuk ka patur kurrë prova”, ka thënë Chris Fabricant, avokat i Howard.

Howard përmes organizatës “Innocence Project” ka falenderuar të gjithë personat të cilët e kanë ndihmuar gjatë këtyre viteve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet