Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Doni të ndryshoni adresën e vendbanimit? Rama jep lajmin e mirë: Ja si mund ta bëni për 3 minuta

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në ‘Facebook’ një udhëzim për qytetarët të cilët kanë ndryshuar shtëpinë dhe duan të ndryshojnë dhe adresën e vendbanimit.

Kreu i qeverisë bën të ditur se ky ndryshim nuk kërkon më që njerëzit të shkojnë në sportelet e gjendjes civile për të bërë këtë ndryshim por mund ta kenë si shërbim në portalin e-albania. Rama bën të ditur se ky shërbim mund të kryhet në vetëm 3 minuta me anë të telefonit apo kompjuterit.

‘MIRËMËNGJES dhe me një tjetër lehtësim nga e-Albania, ku ju mund të korrigjoni adresën aktuale të vendbanimit tuaj ose deklaroni adresën e re vetëm në 3 minuta duke përdorur celularin apo kompjuterin pa marrë më rrugën për dokumenta, ju uroj një ditë të mbarë’– shkruan Rama.

VIDEO

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet