Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ulet numri i viktimave në Greqi, mbi 600 të infektuar në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një ulje e numrit të rasteve të reja me Covid krahasuar me një ditë më parë në Greqi.

Sipas raportit nga Ministria e Shëndetësisë rezulton se në orët e fundit kanë humbur jetën 25 persona dhe janë konfirmuar pozitiv me Covid 671 raste të reja.

Ndërkohë vijojnë në gjendje të rëndë nëpër spitale 340 persona mosha mesatare e të cilëve është 68 vjeç.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Greqi ka shkuar në 146 688, nga të cilët kanë humbur jetën 5354 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet