Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Tërbohet” Liqeni i Shkodrës, dallgët përplasen me shëtitoren

Pasditen e se merkures liqeni i Shkodrës ka arritur pikën e tij maksimale për shkak të situatës së krijuar nga reshjet e shiut ditët e fundit.

Pas ngritjes së nivelit të ujit dhe erës që po frynte, liqeni ngjan me një det, pasi dallgët arrijnë në disa metra duke u përplasur me shëtitoren e Shirokës.

Situata keshtu paraqitet edhe në Obot, ku niveli i ujit në rrugë arrin në 80 cm, ndërsa rruga është e bllokuar prej ditësh për mjetet e ulëta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet