Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Masakra në Athinë/ Babai u vdiq, përmenden dy vëllezërit e plagosur: Vrasësit janë shqiptarë

“Vrasësit janë shqiptarë”! Kështu janë shprehur në dëshminë e dhënë për hetuesit grekë dy vëllezërit shqiptarë që mbetën të plagosur dy net më parë në mes të Athinës, ndërsa babai i tyre Edmond Llangozi vdiq nga plumbat.

Anxhelo dhe Mihal Llangozi ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, por ende nuk e kanë kaluar rrezikun.

Mediat greke shkruajnë se dy vëllezërit kanë treguar si nisi sherri dhe kanë dhënë informacione mbi autorët. “Vrasësit ishin me origjinë shqiptare” kanë deklaruar dy të rinjtë, që arritën që të shpëtonin.

Policia ka mbledhur informacion të mjaftueshëm për pesë autorët dhe është afër identifikimit të tyre, thonë më tej mediat greke, që e cilësojnë bandën si mafie shqiptare dhe ngjarjen e lidhin me larjen e hesapeve.

Nga zjarri që hapën autorët mbeti e plagosur edhe një punonjëse e lokalit në Athinë, e cila po ashtu është shqiptare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet