Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia goditet nga tërmetet, regjistrohen tre lëkundje të forta sizmike

Një termet me magnitudë 4.2 rihter është regjistruar në Greqi rreth orës 11:40. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Aigio të Greqisë.

Ndërsa më herët sipas mediave greke janë regjistruar dy lëkundje të tjera të forta, përkatësisht 4.7 dhe 4.4 rihter. Këto dy lëkundje janë regjistruar në qytetin e Nafpaktos.

Tërmeti në qytetin e Aegio, sipas Institutit Sizmologjik Gjeodinamik, ndodhi 16 kilometra në veriperëndim të Aegio. Thellësia e tërmetit ishte në 11,6 km. Sipas informacionit, tërmeti është ndjerë në zonat përreth, si dhe në Patras .

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet